Kış Fuarında Ebru Sanatı

Yazıcı-dostu sürüm

Tiflis Yunus Emre Enstitüsü, Sheraton Otelde bu yıl 20.si düzenlenen Uluslararası Kadınlar Derneğinin (IWA) Kış Fuarı’na katıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Tiflis Büyükelçiliği tarafından Tiflis'te faaliyet gösteren Türk kurum ve kuruluşlarının desteğiyle oluşturulan Türkiye masasında, Tiflis’te yaşayan Türk kadınlar tarafından hazırlanan ve Türkiye’den getirtilen el işi ürünlerden oluşan hediyelik eşyalar ile Türk mutfağına ait lezzetler, kimsesiz çocuklar yararına bağışlanmak üzere satışa sunuldu. Fuara Tiflis’te faaliyet gösteren pek çok firma sponsor oldu.

Türkiye masasında ebru sanatı

Türk sanatının tanıtılması amacıyla faaliyet gösteren ayrıca sosyal sorumluluk projelerine destek vermek amacıyla da çalışmalar yürüten Tiflis Yunus Emre Enstitüsü, 25 farklı ülkeden katılımcıların desteğiyle oluşturulan ve binlerce kişi tarafından ziyaret edilen fuarda Türkiye masasındaki yerini ebru sanatıyla aldı.

Geleneksel Türk sanatlarının en ilgi çeken dallarından ebruya özellikle çocuklar yoğun ilgi gösterdi. Minik eller, ebru usta öğreticisinin yardımıyla birbirinden güzel çalışmalar ortaya çıkardı.