×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Geleneksel Ebru Sanatı Kursumuz Başladı

Yazıcı-dostu sürüm

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde, Covid-19 salgın kuralları çerçevesinde 13.04.2021 tarihinde geleneksel ebru sanatı kursu başladı.

Türk sanatları arasında önemli bir yere sahip olan ebruyla ilgili teorik bilgilerin verilmesiyle başlayan ve farklı yaş gruplarından ilgi gören kursa katılanlar, dönem boyunca ebru sanatının inceliklerini öğrenirken kendi ebrularını da yapma şansı bulacaklar. 

Ebru Eğitmeni Dariko Chikhladze derse başlarken, “Geçen dönem pek çok kişi ebru kursumuza katılarak ebru yapmayı öğrendi. Bu dönem daha fazla teknik öğreterek onların kendilerini daha da geliştirmelerini planlıyoruz. Bugün aramıza yeni katılan kursiyerleri de görüyorum. Onlara temel ebru eğitimi vereceğiz. Umuyorum ki kursumuz tamamlandığında onların da ebru eserleri olacak.” dedi.

İki ay boyunca haftada 6 saat verilecek ebru kursunun sonunda, kursiyerlerimize katılım belgesi verilecektir.

 

Diğer Etkinlikler

Uluslararası Kadınlar Birliği tarafından 03 Aralık 2022 tarihinde Sheraton Grand Tbilisi Metechi Palace'da düzenlenen...

15.03.2022 tarihinde Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde geleneksel ebru sanatı kursu başladı.

Türk sanatları arasında...

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde, Covid-19 salgın kuralları çerçevesinde 05.10.2021 tarihinde geleneksel ebru sanatı...

 

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde 12 Nisan-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Geleneksel Ebru Sanatı...