×

Hata mesajı

Notice: unserialize(): Error at offset 4 of 4 bytes in variable_initialize() (line 1202 of /home/yeeorg/public_html/includes/bootstrap.inc).

Ebru Kursiyerlerinin Sertifika Heyecanı

Yazıcı-dostu sürüm

 

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde 12 Nisan-10 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen Geleneksel Ebru Sanatı Kursu, sergi açılışı ve sertifika takdimiyle sona erdi. Ebru kursiyerlerinin ve sanatseverlerin katıldığı programda, kursiyerlerin bir dönem boyunca yaptığı çalışmalar büyük beğeni topladı.

Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan ebruyla ilgili teorik bilgilerin verilip uygulamaların yapıldığı kursa, küçük büyük her yaştan kursiyer ilgi gösterdi. Kursa katılanlar, dönem boyunca ebru sanatını tüm detaylarıyla öğrenirken kendi ebrularını da yapma şansı buldular. 

Ebru Hocası Dariko Chikhladze yaptığı konuşmada, “Sözlerime bizlere  çok keyifli bir çalışma ortamı sunan Yunus Emre Enstitüsüne, sanatı destekleyerek bütün yolları açtıkları için teşekkür ederek başlamak istiyorum. Çalışmalarımız ve sergilerimiz daha da güzelleşerek devam edecek.” ifadelerine yer verdi.

Ebru kursuna katılan Manana Chakhava  ise “Yunus Emre Enstitüsünde  ebru kurslarının açıldığını duyunca hemen kursa katılamaya karar verdim. Biz bu süreçte sadece resim yapmayı değil, boyaları suyun üzerinde ahenkle dans ettirmeyi de öğrendik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından gerçekleştirilen sertifika takdim töreni  hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

 

Önümüzdeki dönemlerde Ebru kurslarının devam etmesi planlanıyor.

Diğer Etkinlikler

Uluslararası Kadınlar Birliği tarafından 03 Aralık 2022 tarihinde Sheraton Grand Tbilisi Metechi Palace'da düzenlenen...

15.03.2022 tarihinde Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde geleneksel ebru sanatı kursu başladı.

Türk sanatları arasında...

Tiflis Yunus Emre Enstitüsünde, Covid-19 salgın kuralları çerçevesinde 05.10.2021 tarihinde geleneksel ebru sanatı...

22.05.2021 tarihinde Tiflis Yunus Emre Enstitüsü, Gürcistan Güzel Sanatlar Sarayı Bilim Konseyi Başkanı İzolda...